Захистімо Україну!

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:41

Олександр написав:
Lucinissima написав:Не забувай: тоді був терор.

Ми зараз рухаємось у тому самому напрямку. Ще кілька років - і шлях буде незворотнім.


Бодай Небеса Твоїх слів не почули!

Нині - терор ринку. Усе вирішує власна воля людей, зокрема економічна (на що витрачати гроші).
Тягар свободи, так би мовити: нема на кого розраховувать і нема кого винуватити, крім себе самих.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 08:26

Lucinissima написав:Не забувай: тоді був терор.

Ми зараз рухаємось у тому самому напрямку. Ще кілька років - і шлях буде незворотнім.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 08:24

Lucinissima написав:Інтеліґенти, так чи інак, мають бути в аванґарді й показувати приклад поведінки.

Погоджуюсь.
Але економічний бойкот буде мати ефект, лише коли буде справді масовим. От Ти не читаєш російськомовної преси, я не читаю. І що з того? Але якби лише у сімох-вісьмох областях такий бойкот почав діяти, то з'явилась би ніша для преси україномовної. А це, у свою чергу, полегшило б життя україномовним і в інших регонах.
Але це, врешті-решт, лише теоретизування.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:22

Олександр написав:
Lucinissima написав:Простолюду нічого подібного і на думку б не спало.

Всі совкові свята були колись нав'язані згори. І нічого - в'їлося.


Не забувай: тоді був терор.
А тепер - усе в наших руках.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:21

"Можна тішити себе тим, що українська мова переживала й гірші часи: згадаймо Валуєвський циркуляр, Емський указ чи русифікацію брежнєвсько-сусловської доби. І попри все - вижила. Але тоді за нею ще було українське село. Сьогодні демографія цього села відома... Отже, відповідальність за мову лягає сьогодні на інтеліґентних городян. І не лише у Львові чи Києві, але й у Харкові та Одесі... Від того, як ми впораємося з цією місією, залежить, якою буде мовна карта держави..."

Максим Стріха
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 08:18

Lucinissima написав:Простолюду нічого подібного і на думку б не спало.

Всі совкові свята були колись нав'язані згори. І нічого - в'їлося.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:16

Олександр написав:Стріха не дав відповіді на головне питання. Бо абсолютна більшість україномовних - це не інтеліґенти. І саме від них залежить, чи виживе мова, чи ні. Інакше її чекає доля білоруської.


Тут Ти, можливо, маєш рацію. Що ж, Стріха, як і всі ми, дивиться на ситуацію зі свого сідала.
Інтеліґенти, так чи інак, мають бути в аванґарді й показувати приклад поведінки (ну, за логікою речей).
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:14

Олександр написав:
Lucinissima написав: А в наших умовах російське переважно й постає у совковому різновиді.

Це не зовсім так. А вшанування пам'яті Столипіна? А відновлення монумента Катерині ІІ? І це лише початок...


Я написала - "переважно".
Совковість - це те, що в’їлося в звичаї простолюду. А те, що назвав Ти, - це вже свідомі провокації, влаштовані "згори і ззовні". Простолюду нічого подібного і на думку б не спало.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 08:08

Стріха не дав відповіді на головне питання. Бо абсолютна більшість україномовних - це не інтеліґенти. І саме від них залежить, чи виживе мова, чи ні. Інакше її чекає доля білоруської.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 08:04

Lucinissima написав: А в наших умовах російське переважно й постає у совковому різновиді.

Це не зовсім так. А вшанування пам'яті Столипіна? А відновлення монумента Катерині ІІ? І це лише початок...
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Поперед.Далі

Повернутись до Теми для нашої балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 114 гостей