Захистімо Україну!

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:04

Олександр написав:
Lucinissima написав: Ще, я думаю, Стріха мав на увазі відвідування концертів російських естрадних зірок, походи в кіно на російську масову кінопродукцію тощо.


А звідки видно, що саме він мав на увазі? Я от щиро не розумію цього вислову, і змушений сам щось домислювати.



Ну вибач, ну не занудствуй... =)
Стріха висловився широко, але ясно. І, врешті-решт, якщо його текст спонукає читачів МИСЛИТИ, - це тільки плюс :D

Знаєш, мене чомусь він (Стрішин текст) заспокоїв. Мені приємно, що в моїй країні у нинішній непростий час залишаються такі постаті, як пан Максим: патріотизм у ньому поєднується зі ЗДОРОВИМ ГЛУЗДОМ. Хвала здоровому глуздові!
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 08:01

Олександр написав:...це матиме ефект лише на рівні спільноти, а не окремих людей.


Олесю, а скажи-но мені як суспільствознавець, яка кількість окремих людей потрібна, щоб їх уже можна було назвати СПІЛЬНОТОЮ? :D

Пам’ятаєш, була така апорія Зенона Елейського: скільки зернинок потрібно, щоб утворити КУПУ ЗЕРНА? =)
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 08:00

Lucinissima написав: Ще, я думаю, Стріха мав на увазі відвідування концертів російських естрадних зірок, походи в кіно на російську масову кінопродукцію тощо.


А звідки видно, що саме він мав на увазі? Я от щиро не розумію цього вислову, і змушений сам щось домислювати.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 07:59

Про храми я не подумала (мені, як агностику, релігійні практики неблизькі). Але, гадаю, для свідомих українців - вірян МП рано чи пізно мусить постати питання про навернення до рідної помісної церкви. Якщо ще не постало.

Погано, що в нас і тут розбрат: є УПЦ КП, є автокефалка і т.д.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 07:58

Це все гарно звучить. Але кількасот (навіть кілька тисяч) інтеліґентів погоди не зроблять. А все, що там написане, стосується саме їх.
І головне - це матиме ефект лише на рівні спільноти, а не окремих людей.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 07:57

Олександр написав:Те, що Ти перелічила - то радянські (совкові) "культурні практики". Що у них специфічно російськомовного?


А в наших умовах російське переважно й постає у совковому різновиді.
Перестати читати Фета й Купріна я нікого не закликаю (і сама не перестану).

Ще, я думаю, Стріха мав на увазі відвідування концертів російських естрадних зірок, походи в кіно на російську масову кінопродукцію тощо.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 07:54

Процитую Стріху розлогіше. Тямущий чоловік, далебі!

"Що ж лишається робити пересічному українцеві з природними сантиментами до рідної мови й елементарним почуттям гідності? Насамперед йому варто таки почати принципово не купувати російськомовних видань і розваг (тоді, можливо, видавці всіх "тєлєнєдєль" і "наталі", продюсери всіх білик і повалій і згадають про необхідність бодай якось зважати на мовін потреби тубільців). Водночас варто навчитися підтримувати україномовні газети, книжки й гурти своєю трудовою гривнею. Не переходити перелякано на "реґіональну", коли нею говорить начальство (чи просто колеґи по роботі). Далі читати українською свої лекції - навіть коли "радитимуть" перейти на російську. Вимагати дотримання свого конституційного права застосовувати державну мову на всій території держави і в усіх сферах суспільного життя...
Водночас бути чемним і толерантним до всіх, хто українською не говорить. Бо шлях мовної війни - це шлях у нікуди".


:!:
Востаннє редагувалось Lucinissima в 05 липня 2012, 08:23, всього редагувалось 1 раз.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 07:52

Те, що Ти перелічила - то радянські (совкові) "культурні практики". Що у них специфічно російськомовного?

А от відвідування храмів РПЦ (ФСБ) - це що?
Востаннє редагувалось Олександр в 05 липня 2012, 07:55, всього редагувалось 1 раз.
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Lucinissima » 05 липня 2012, 07:46

Російськомовні культурні практики - як я розумію - традиційні російськомовні заходи, свята, усталені в російсько-радянській традиції.
23 лютого, 8 березня, Дєнь побєди і т.д.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Захистімо Україну!

Повідомлення Олександр » 05 липня 2012, 07:39

А що таке "російськомовні культурні практики"?
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Поперед.Далі

Повернутись до Теми для нашої балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


cron