Українофобія в Харкові як вона є

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення Lucinissima » 13 листопада 2013, 12:14

Лариса написав:...як на мене, - неймовірно добре написана стаття:

Юрий Шевелёв: демонтаж памяти

http://www.mediaport.ua/yuriy-shevelyov ... zh-pamyati


ух, класна стаття Диканя!
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення Лариса » 13 листопада 2013, 11:05

Дякую, Олександре, за посилання.
А з тієї сторінки я взяла ще одне посилання, як на мене, - неймовірно добре написана стаття:

Юрий Шевелёв: демонтаж памяти

http://www.mediaport.ua/yuriy-shevelyov ... zh-pamyati
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення Олександр » 13 листопада 2013, 09:43

Тим, хто не читав спогади Шевельова, раджу глянути: http://maksymus.livejournal.com/150362.html
Є радість творчости, захоплення і чар,
А "муки творчости" – це вигадка нездар.
І. Качуровський
Олександр
 
Повідомлення: 169
З нами з: 23 вересня 2011, 15:14

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення admin » 27 вересня 2013, 08:58

Стаття Лариси Масенко на цю тему, хоч і трошки запізно:

Харків повертає своє обличчя. Влада його втрачає

http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspi ... -vtrachaie
admin
 
Повідомлення: 175
З нами з: 07 червня 2011, 16:42

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення Eneus » 26 вересня 2013, 09:25

Враховуюч відео знищення дошки, про яких "невідомих" можна говорити? Нахабство просто вражає! Звязки влади та криміналітету навіть не приховують.
Eneus
 
Повідомлення: 98
З нами з: 15 серпня 2012, 07:00

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення Lucinissima » 25 вересня 2013, 18:34

Ганебно жити в такому місті.
Lucinissima
 
Повідомлення: 185
З нами з: 02 вересня 2011, 17:12

Re: Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення Лариса » 25 вересня 2013, 13:08

Отже доводиться констатувати, що хамство та неуцтво харківської влади непереможне.
Бандити від Добкіна варварським способом розбили пам’ятну дошку, на яку кілька місяців збирала гроші харківська громада, і забрали її.
Найбільше засмучує навіть не дурість однієї людини, бо таких добкіних, на жаль, як сміття. Засмучує кількість депутатів, які проголосували за зняття цієї пам’ятки. Отже ці люди фактично засвідчили, що вони не належать до українського народу, більш того — вони є ворогами цього народу.
Тому виникає питання: яка холєра їх вибирає? Невже харків’яни складаються з неуків, дебілів чи "зеків-братків"?
Агов, харків’яни, хто ви є? Культура та освіта не торкнулися ваших мізків?
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Українофобія в Харкові як вона є

Повідомлення admin » 04 вересня 2013, 07:20

Поки 3 серпня ми в клубі відзначали 95-річчя І.В. Качуровського, трохи вище, на вулиці Сумській, і на два дні раніше запланового терміну встановлювали пам’ятну дошку Юрію Шевельову, на яку все харківське українське товариство збирало гроші.
Сьогодні на електронну пошту прийшов такий лист:


Як кажуть харків'яни, подібного напівпідпільного відкриття пам'ятної дошки людині зі світовим ім'ям ще не було!
Звертаємось до всіх з проханням МАКСИМАЛЬНО ПОШИРИТИ інформацію про ці ганебні дії харківської влади. Спільними зусиллями зупинимо українофобію в Харкові!

3 вересня в Харкові відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному мовознавцю-славісту, історику літератури, визначному українському культурному і громадському діячеві Юрію Шевельову. Подія відбувалась надвечір, у надзвичайному і позаплановому режимі, адже раніше офіційні заходи з вшанування Юрія Шевельова проголошувалися на 5 вересня.

Причиною такого ходу подій стали агресивні й алогічні дії керівництва Харківської міської ради. З’явилася інформація, що Харківська влада напередодні відкриття меморіальної дошки збирається з незрозумілих причин скасувати всі раніше прийняті дозволи на встановлення пам’ятної дошки.

Протягом цілого дня 3 вересня у телефонному режимі представники різних гілок міської влади шляхом морального тиску на організаторів заходу намагалися перешкодити технічному встановленню меморіальної дошки на будинку, де мешкав видатний діяч української науки та культури (вул. Сумська, 17). О 17.00 до одного з членів Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова в Харкові Костянтина Черемського зателефонувала заступник Департаменту культури Харківської міської ради Оксана Ков’ярова і запросила його на позачергове засідання міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Як виявилося, головного причиною такого екстреного зібрання комісії стало прийняття рішення про відкликання власних рішень, а також розпорядження Харківського міського голови щодо встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову у Харкові. Крім того на телефони членів Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова в Харкові почали надходити дзвінки невідомих осіб з погрозами зруйнування пам’ятки у разі її встановлення.

Щоб запобігти непрогнозованим діям керівництва міста, а також провокації деструктивних елементів, представники Громадського комітету вирішили провести урочисте відкриття меморіальної дошки Юрію Шевельову невідкладно. Оперативно зібравши представників громадських організацій Харкова, органів обласної і муніципальної влади, творчої інтелігенції Громадський комітет силою наданих йому повноважень і юридичних прав здійснив урочисте відкриття меморіальної дошки видатному науковцю. З урочистими промовами виступили: представники громадських організацій Ігор Муромцев, Вікторія Склярова, Костянтин Черемський, Валентина Овод, депутат Харківської обласної ради Іван Варченко, депутат Харківської міської ради Олег Яцина, відомий харківський поет Сергій Жадан та інші. До меморіальної дошки були покладені букети живих квітів.

Зважаючи на реальні загрози з боку відомих політичних сил знищити нововідкриту меморіальну дошку було вирішено організувати цілодобове чергування біля пам’ятки.


Довідка:

Юрій Володимирович Шевельов (прізвище при народженні — Шнейдер. Псевдоніми Юрій Шерех, Гр. Шевчук; * 17 грудня 1908, Харків — † 12 квітня 2002, Нью-Йорк, США) — славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Іноземний член НАН України (1991). Президент УВАН у 1959 —1961 та 1981 —1986 роках. Член Американського лінгвістичного товариства, Польського інституту мистецтв і науки в США. Почесний доктор Альбертського, Харківського університетів та Києво-Могилянської академії.

Автор 17 книг, зокрема фундаментальних праць «Нарис сучасної української мови» (1951), «Передісторія слов’янської мови: історична фонологія загальнослов’янської мови» (1965), «Історична фонологія української мови» (1979).
admin
 
Повідомлення: 175
З нами з: 07 червня 2011, 16:42


Повернутись до Теми для нашої балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


cron