Обговорюємо прочитане...

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення Eneus » 31 серпня 2013, 16:29

Читаю книгу талановитого історика Володимира Маслійчука "Провінція на перехресті культур", це збірник його статей, що вже виходили в інших, розрізнених, виданнях ( а "Altera Patria", про Івана Сірка, виходила і окремою брошурою). Володмир- дуже розумна людина і надзвичайно талановитий дослідник історії Слобожанщини. Його наукові праці читаются захоплююче, як художня література і дають чималу поживу для роздумів. Мимоволі виникають паралелі між подіями XVII-XVIII-XІХ століть і нашим сьогоденням, виявляючи причини багатьох явищ. Ось цитата:
Продлеми Сходу України (Сумщини, Харківщини,Донбасу)- реґіонів із суперечливим минулим, поза сумнівом належать до числа найістотніших у сучасному українському суспільстві.Неоднозначність у трактуванні історичного шляху цих земель є характерною рисою сучасної історіографії, а певні стереотипи, штампи, "міфи" слугують підставою для навколополітичних суперечок українських та російських істориків.Хоч, здаєтся, давні розбіжності в ставленні до влади, мови, культури, ідентичності, нарешті у стосунках поіж людьми закладені вже самою "прикордонністю" цих реґіонів-узаємордією культур на їх терені. Історія цих земель немов мимохіть наштовхує на потребу дослідження минулих конфліктів і порозуміннь

Прекрасна мова. Всі тези і аргументи підкріплюются посиланнями на джерела (зокрема архівні документами з вказанням реквізитів).
Думаю, варто було б, колись зробити зустріч з автором в рамках клубних зустрічей.
Eneus
 
Повідомлення: 98
З нами з: 15 серпня 2012, 07:00

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення Надія » 30 квітня 2013, 08:20

я таки дочитала до кінця "Танго смерті". І хочу сказати, що моє захоплення не зникло.
Дочитала «Танго смерті» і зрозуміла задум автора відносно до жанру. Основна мета твору, як і «Музею…» Забужко відродити історичну пам'ять в сучасному суспільстві. Спроби приблизно однакові це й перегук минулого та сучасного, перевтілення основних персонажів. У Забужко пробудження відбуваєтьсяся під впливом старих архівних фото, Вінничук зробив це за допомогою містичної легенди про танго, яке ніби то, дає змогу згадати минулє життя. Але відмінність творів в тому, що герої Вінничука не навязують читачам своєї думки, шляхом багатосторінкових оцінок подій та персонажів (і не тільки твору, а й сучасного життя), роздумів про сенс життя, а просто живуть своїм життям. Доречі так авторка зводить рахунки з «бабиською» Костенко і багатьма іншими, які не до вподоби. Читач Вінничука може робити свої висновки про події минулих часів, набувати історичного досвіду і таким чином виховувати культуру памяти. Думаю, що саме тому премію ВВС отримав Вінничук.
Надія
 
Повідомлення: 39
З нами з: 08 лютого 2012, 15:01

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення Eneus » 26 квітня 2013, 11:10

Лариса написав:Хочу поділитися враженнями, щось мені останнім часом трапляється тільки якісна проза. :)
Раджу всім прочитати трилогію «Грубий зошит. Доказ. Третя брехня» швейцарської письменниці угорського походження Аґоти Крістоф,

Дуже сильна книга.Чимось схоже на Ежи Косинського, з перших сторінок видавалось трохи менше чорнухи та жорстокості, але насправді, то якщо й менше то не набагато.
Eneus
 
Повідомлення: 98
З нами з: 15 серпня 2012, 07:00

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення admin » 25 квітня 2013, 05:49

Дякую.
Вибирай час та підходь до мене на роботу, поки вихідні не настали.
Сьогодні я буду там після обіду, але лише до 18-ї години. Завтра, напевно, довше.
admin
 
Повідомлення: 175
З нами з: 07 червня 2011, 16:42

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення Надія » 24 квітня 2013, 14:29

Надія
 
Повідомлення: 39
З нами з: 08 лютого 2012, 15:01

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення Надія » 24 квітня 2013, 14:27

"Я-мене-мені" якщо можна.
Ввечері обовязково знайду.
Надія
 
Повідомлення: 39
З нами з: 08 лютого 2012, 15:01

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення admin » 24 квітня 2013, 13:50

Два питання.

Перше, якого саме Шевельова принести? В мене 5 томів:
"Я-мене-мені" і "Пороги і Запоріжжя"

Друге питання:
А якось можна сюди викласти посилання на передачу, де Масенко згадує про клуб?
admin
 
Повідомлення: 175
З нами з: 07 червня 2011, 16:42

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення Надія » 24 квітня 2013, 13:22

Дуже дякую. Я мала на увазі саме Шевельова і саме позичити, бо ця книга повинна читатись. Вчора передивилась з архіву TVi лекцію Лариси Масенко про мову. Вона розповідала про також про Харків і конкретно про наш клуб. Це в програмі Цивілізація 2.
Надія
 
Повідомлення: 39
З нами з: 08 лютого 2012, 15:01

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення admin » 24 квітня 2013, 12:45

До речі, можу принести й Шевельова...
Там хтось подарунок ніяк не міг собі вибрати...
admin
 
Повідомлення: 175
З нами з: 07 червня 2011, 16:42

Re: Обговорюємо прочитане...

Повідомлення admin » 24 квітня 2013, 12:41

Надійко, якщо йдеться про Винничука - нема проблем, книжку принесу. Кажи, коли й куди.
Я не зрозуміла,чи читатимеш ти НЕ з екрану?

Львівська говірка - це, на мій погляд, найприємніше в цій книжці.
Там дійсно є трошки "мелодраматичної фантастики", але для молоді, мені здається, це момент позитивний...
admin
 
Повідомлення: 175
З нами з: 07 червня 2011, 16:42

Поперед.Далі

Повернутись до Теми для нашої балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


cron