Яким відтепер має бути наш клуб?

Модератори: Лариса, admin

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Лариса » 29 лютого 2012, 21:42

Ще назріло питання.
Прошу висловитись:
як ви ставитесь до більш раннього початку клубних вечорів?
Поки що йдеться про 18-у годину, але, можливо, згодом ми будемо збиратись ще трохи раніше?
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Лариса » 10 лютого 2012, 12:58

І ще додам питання:
Як ви ставитесь до можливих зібрань у залі спілки письменників? (Від метро "Пушкінська" по вул. Петровського - пішки 10 хвилин).
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Лариса » 10 лютого 2012, 12:26

На початку існування клуб балансував між літературою, політикою, історією, загальнокультурними темами, народними промислами, здоровим відпочинком і мандрівками. В результаті ні на що конкретне він так і не спромігся, бо для всіх був чужим.
В політиці треба бути активним і мати конкретну мету, покладатися на конкретних людей. І не двічі на місяць після роботи...
В історії треба бути фахівцями. Або хоча б мати ентузіастів, які в рамках клубу взяли б на себе безкоштовні лекції.
Надія написав:круглі столи та якісь інші заходи повинні бути якомога більш професійними
- тут я згодна з тобою на 100 відсотків.
Клуб як місце для вишивання та хорових співів (або оповідок про мандрівки) нас не задовольняє категорично.
Отже ми вибрали СВІЙ формат: читацько-літературно-пісенний та загально-освітній. Як на мене - досить багато, аби вкластися в дві зустрічі на місяць по дві-три години.

Але питання "чи брати участь в політичних акціях та протестах" ми обговорювали не раз. Власне, в більшості випадків, коли це було потрібно, клубчани приходили на такі акції за покликом серця. Звичайно, не всі, - ті, хто зміг. Але ж і політичні вподобання в нашому товаристві досить різні. Це ми прийняли як аксіому. Нас об’єднує українська мова і культура. Саме її ми пропагуємо, сподіваючись на те, що з української культури колись виросте і український світогляд, і українська політика.
Втім я певна, що багато хто з нашого клубу ще не раз "вийде на Майдан" коли така необхідність настане.

Лишається обговорити все, що стосується вибраного нами формату.
Чи лишаємося згуртованим колективом і тихо проводимо свої вечори (поза межами книгарні, бо інакше клуб таки врешті-решт зникне), чи робимо широку рекламу і гуртуємо навколо себе талановитих митців, пишемо диски, продаємо книжки, виходимо на "велику сцену"?
Чи рухаємося в бік студійно-дискусійного формату з виступами кожного ? Чи покладаємося на творчі вечори фахівців? Така тенденція мала місце впродовж останнього півріччя.
Чи шукаємо приміщення для виступів перед широким загалом, чи збираємося тісним гуртом за чаєм та варениками?
Чого ми прагнемо: дружнього товариства для душевного комфорту чи духовного зростання, нових знань, нових знайомств і пасіонарних зібрань?
Тут ще стільки можна написати... Але поки що зупинюсь.
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Надія » 10 лютого 2012, 11:13

Про форум зрозуміла, про клуб, ще буду думати, як краще обєднати свої інтереси з суспільними. Вільного часу не завжди вистачає, тому міркую де більша потреба. В кінці того року тричі була біля колонії, бачила багато знайомих прикро, що жодного з клубу. З розважальними заходами зрозуміло. В наш час інтернетного спілкування, круглі столи та якісь інші заходи повинні бути якмога більш професійними, а як це робити ще не знаю. Може щось прийде пізніше, а поки дякую тобі, Ларисо, і за те що вже є.
Надія
 
Повідомлення: 39
З нами з: 08 лютого 2012, 15:01

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Лариса » 09 лютого 2012, 18:26

Надійко, згодна, що вірш Лесі Українки дійсно виглядає дуже сучасним.
Хоча краще було б розмістити цей коментар в темі "Українська поезія". Там і подяка Олександрові швидше знайшла б свого адресата. ;)
Але все ж у цій темі хотілося б почути думку кожного, його відповідь на питання, що поставлене в назві теми...
То як?
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Надія » 09 лютого 2012, 16:36

Поперше дуже дякую Олександрові за знайомство з Іваном Гнатюком. Останній час я вдруге перечитувала Шаламова та інші документальні твори, що розкривають правду цього періоду нашої історії і після цього довго не могла переключитися на інші художні твори, бо те, що відбувалось в той час перекриває по силі відчуття найцікавіші художні вимисли. Але вірші того періоду я вперше читала лише в цьому році на виставці Оглобліна "Відрядження в один кінець". Бо звичайно які в тих умовах вірші. Я завжди відчуваю коли вірші сторюються тяжко, їх навіть тяжко читати, а уявити собі людину для якоі вірші є потреба, порятунок себе як людини. Це дійсно скарб.
У відповідь про клуб, думаю, що сайт це начасі найкращий початок цієї справи, а далі час підкаже. Бо коли з такою силою почалось знищення всього українського треба робити щось дієвіше.
Хочу поділитися найсучаснішою поезією:
ХВИЛИНА РОЗПАЧУ
О горе тим, що вроджені в темниці!
Що глянули на світ в тюремнеє вікно.
Тюрма — се коло злої чарівниці,
Ніколи не розіб’ється воно.
О горе тим очам, що звикли бачить зроду
Каміння сіре, вогкий мур цвілий!
Їм сірим здасться все, як небо у негоду,
І світ, немов тюремний двір малий.
О горе тим рукам, що звикли у неволі
Носить кайдани ржаві та важкі,
На волю вирвуться, і там бридкі мозолі
Їм нагадають, хто вони такі.
О горе тим, що мають душу чесну!
Коли вони ще вірять у богів,
Благати мусять силу ту небесну:
“Пошли нам, боже, чесних ворогів!”
О горе нам усім! Хай гине честь, сумління,
Аби упала ся тюремная стіна!
Нехай вона впаде, і зрушене каміння
Покриє нас і наші імена!
16/IX 1896 Леся Українка.
Надія
 
Повідомлення: 39
З нами з: 08 лютого 2012, 15:01

Re: Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Лариса » 08 лютого 2012, 10:46

Ця тема дещо співпадає з темою "Пропоную зміни". Можливо, згодом ми їх об’єднаємо. А поки що ця тема є найактуальнішою для нас, оскільки 5 років минуло. Чи потрібні нам ще п’ять таких самих?
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка

Яким відтепер має бути наш клуб?

Повідомлення Лариса » 08 лютого 2012, 10:25

Ми відсвяткували п’яту річницю свого існування. Річниці святкуються не тільки для того, щоб згадати все хороше за минулі роки, але й для того, щоб зупинитись, підсумувати поразки й перемоги, визначити пріоритети на майбутнє.

В цій темі пропоную висловлювати свої думки й пропозиції.

Поки що скажу, що клуб, можливо, змінить місце зустрічі і час.
Очікую також розширення складу клубу.
Аватар користувача
Лариса
 
Повідомлення: 280
З нами з: 21 серпня 2011, 11:31
Звідки: Покотилівка


Повернутись до Все про клубні справи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей


cron